İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuru Fırçalama İle Selülit Ve Çatlaklardan Kurtulma

Eveettt en başta kendime olmakla birlikte, hepinize amme hizmetiyle geldim. Güzellik ve kişisel bakım sohbetlerinde hep “sen napıyorsun peki?” sorusu gelince kuru fırçalama muhabbeti bir şekilde açılıyor. Orta çağ güzellik yöntemleri uzmanı olarak aynı şeyleri defalarca  tekrarlıyorum. İtiraf ediyorum, yoruldum. İnsanların neden Youtuber olduğunu anladım ben.  Bir kere anlatıyorlar döne döne izliyoruz. Neyse efendim ne diyorduk: Kuru Fırçalama

Çatlaklar her insan kişisinde görülebilen doğal şeylerdir. Önce bunu bir kabullenmek gerekiyor. Çatlakla yaşamayı öğrenmemiz lazım. Sosyal medyada photoshoplanmış görüntülere aldanmamak gerek. 2 Facetune fırça darbesine bakıyor. Ancak selülit öyle değil. Selülitler hareketsizliğe ve düzensiz beslenmeye bağlı olarak gelişiyor. Tedavisi ise çatlağa göre daha kolay: hareket etmek ve kan dolaşımını arttırmak. Selülit bir kere düzeldi mi geri gelmeyecek diye bir şey de yok. Sürekli oluşuyor lanet olası. Bütün kış dikkat et ama 3 ay sal kendini, hemen koşa koşa geri geliyor. Sadece yaz yaklaşırken bu tarz bakımlara başlanmasını da doğru bulmuyorum. Bu bedeni sürekli taşıyoruz, düzenli olarak bakmamız lazım. Nasıl yaz kış demeden yüz bakımına sürekli önem veriyorsak, vücut bakımını da mevsime göre aksatmamalıyız zannımca. Pek de değerli olmayan fikirlerimi belirttim şimdi eğlenceli kısma geçiyorum:

Kuru fırçalama ile selülit giderme, çatlak görünümü iyileştirme, ölü hücrelerden arınma, peeling ve cildi sıkılaştırma işlemlerini aynı anda yapıyoruz. Vücudu sentetik olmayan doğal kıllardan oluşan fırçayla fırçalamaya alıştırdığınızda vücut sıkılaşmaya başlıyor ve pürüzsüz bir his veriyor. İlk fırçaladığınız andan itibaren o pürüzsüzlük hissini alıyorsunuz zaten. Sabah akşam 5-10 dakika ayırırsanız 2 hafta içinde gözle görülür bir fark yaratıyor. Millet yurt dışında sabah akşam rutin hale getirmiş, Türkiye’de sadece duşa girerken yapıyorlar.  Zaten azınlık bir kesim haberdar, onlar da kendilerine saklıyor, yetmiyor, tembellik yapıyor! Aslen duşa girerken yapmak da doğru bir hareket; peeling ürünleri kullanmaktansa bu yöntemle ölü hücrelerden kurtuluyor.  Ben sürekli bir etki için düzenli sabah akşam kullanımını tercih ediyorum. Bazen aksatsam da genelde sabah akşam yapmaya 2 senedir devam ediyorum. Sabah 5 dakika akşam 15 dakikayı buluyor. Yaz mevsiminde yapmıyorum çünkü hava çok sıcak, insan terliyor. Kuru fırçalama işlemi zaten kan dolaşımını harekete geçirip vücudu ısıtıyor, enerji veriyor. Gece yapmak zaman zaman gereksiz bir enerji yaratıyor bu yüzden ama neyse…

Sabah akşam düzenli yaptığınızda ilk etkileri büyük ölçüde ilk 2 hafta içinde görüyorsunuz. Daha sonra daha ağır bir iyileşme süreci oluyor ama yapmaya devam ederseniz iyileşmiş görünümü korumaya devam ediyorsunuz. Yapmayı bıraktığınızda selülitler tabi ki geri geliyor. O yüzden rutin bakım haline getirmelisiniz. Ha diyelim ki tatile gideceksiniz size sadece o dönem lazım; o zaman gitmeden 1 ay önce başlayabilirsiniz yalnız sadece kuru fırçalama değil; şekeri ve kahveyi azaltma, su içme ve hareketi arttırmak da gerekiyor.

Yöntemi şöyle:

Vücudu ayaklardan başlayarak yukarı doğru ‘tarıyoruz’. Popo ve üst bacak kısmına ekstra zaman ayırabilirsiniz ya da sadece bu bölgeye de yapabilirsiniz. Bütün vücudu kanı kalbe doğru pompalayacak şekilde nazikçe tarıyoruz. Göbek kısmını önce yukarı sonra yuvarlak çizerek tarıyoruz. Yapabilirseniz sırtınızı da tarayın.Onun için ayrıca bir fırça lazım, ben doğal maddeden olanı bulamadım. Aşağıya nasıl yapıldığıyla alakalı bir video bırakacağım. Video İngilizce olsa da hareketleri görmeniz için yeterli.

Ben bölgesel değil komple yapıyorum. Zaman bulabilirseniz yapması çok zevkli bir uğraş bence.

Kuru fırçalama işleminden sonra hemen duşa girebilirsiniz, vücut yağı kullanabilirsiniz ya da basitçe hiçbir şey yapmayabilirsiniz. Geçen sene kuru fırçalamadan önce bio oil kullanıyordum. Bu YANLIŞ bir uygulama. Kuru fırçalamadan önce hiçbir şey kullanmayacaksınız. Direkt kuru cildinizi fırçalayacaksınız. İşlem bittikten sonra arzu ettiğiniz herhangi bir ürünü kullanabilirsiniz ya da duşa girebilirsiniz. Bu yöntemi yanlış anladığım için 3 aylık kullanıma rağmen bir randıman alamamıştım.

Kullandığım doğal at kılı vücut fırçası:

Eda Taşpınar at kılı fırçası Eda Taşpınar At Kılı Fırçası

Size bir de birlikte kullanmak için 2 ürün önereyim:

Birincisi İSANA selülit kremi

04305615616117_de_5c5309efdfc74 İSANA Selülit Kremi

Öyle bir kokusu var ki, Allahımmm <3 Seni nasıl keşfettim ya ben kendimi çok seviyorum seni keşfettiğim için 🙂 İçindeki kafeinli yeşil alg özü yağ yakımını destekliyormuş. İşe yaramaz bir ürün dahi olsa(ki değil işe yarıyor şahitlerim var asdjkll)sadece kokusu için bile alınabilir. Yapı olarak jelimsi bir krem ve sürdükten kısa bir süre sonra emiliyor, kadifeleşiyor. Sürdüğünüz yerde yağsız, pürüzsüz bir doku oluşuyor. ben her yere sürüyorum:) Fiyatı da diğer vücut kremlerine göre çok uygun. Bittikçe tekrar tekrar alınır.

Bir diğeri de klasik olan BIO OIL. Geçen sene her ne kadar  3 ay boyunca yanlış kullanmış olsam da hiç etkisini görmedim diyemem. Çatlaklar beyaz hale geldiyse lazer tedavisi harici geçirmek mümkün değil ama henüz kırmızıysa çok faydasını göreceksiniz, benden söylemesi.

Bio Oil Bio Oil

Ben kendi kullandığım yöntemi anlattım, bundan sonra size lazım olan şey azıcık azim!

Linkleri ürün görselleri üzerine ekledim

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir