İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

2021 Seyahat ve Gezi Planım

2020 saçma sapan ama aynı zamanda tanıklığıma mutlu olduğum bir seneydi(bkz. kaostan beslenmek). Bu sene tatil yaptım, evet ama yetmez. Bütün gün(olmasa da) maskeyle dolaşmak, temas endişesi vs. doğal olarak rahat geçmedi. Geçmiş senelerde tatil tecrübem hep ‘1 hafta git-aynı otelde 1 hafta kal-geri dön’ şeklindeydi. 2019, 2020 yılına göre daha hareketli geçti(gözyaşım pıt). 2021 yılında 2019 gibi seyahat planımı 1 seneye yayacağım. Kış tatillerine alışık olmayan bünyemi şaşırtmaya çalışacağım. 2020 yılımın geri kalan son 3 ayı ders ve kurslarla boğulduğu için ve kalmış 0(sıfır) izin günü yüzünden bütün planları 2021 yılına sarkıttım.

2021 yılı için birtakım planlar yaptım; yeni yerler keşfettikçe güncelleyeceğim ama şimdilik favorim olan birkaç yeri belirledim bile:

1.OLYMPOS MOUNTAIN LODGE

Instagram’da gördüğüm bir paylaşım üzerine araştırmaya başladım ancak araştırdığım yer burası değildi; yine de bayıldığım için listeme almaya karar verdim.

2. BOTANİK GÖL EVLERİ BURDUR

Geçen seneden listemde olan bir otel. Yine 1-2 günlük kaçamaklar ve soğuk günler için ideal gibi göründü.

3.FOREST LODGE ANTALYA

İlk maddede bahsettiğim otel aslında buydu ama isim yakınlığından dolayı tesadüfen orası da eklenmiş oldu. Muhtemelen bu ikisinden birini seçeceğim ancak konum hakkında bir bilgim olmadığı için şimdilik karar vermedim. Ayrıca Forest Lodge için Facebook sayfası harici hiçbir sitede rezervasyon ya da otel bilgisi bulamadım acayip bir şekilde. Burada gece yıldızları izlemek gibi bir hayalim var hadi hayırlısı:)

4. VİYANA, AVUSTURYA

Çok yakın bir arkadaşımın yaşadığı Viyana’ya Kış 2021 gibi ya da en geç Yaz 2022 gitmek gibi bir planım var. Euro kuru ne olacak bilinmez ama yine de planlarıma ekledim. Christmas zamanı umarım görebilirim <3

5.MUĞLA AKYAKA

Bu sene sadece 1 gün kaldığım ama kalbimi bıraktığım Akyaka için 2021 yılında 2 gün ayırmayı ve bazı anılarımı onarmak istiyorum. Henüz kalacağım spesifik bir yer belirlemedim, her yeri olur farketmez:)

Ayrıca bayıldığım bloglarıyla Duygu ve Bilgehan çiftinin şöyle bir Muğla Akyaka Gezi Rehberi var. Buradaki önerilere göre hareket edeceğim.

Evet şimdilik listem böyle, güncelleme oldukça ekleme yapacağım. Size de ilham olur umarım:)

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir